
Autókulcsot is
másolunk
SZINTE mindent

Simát, csippeset, bicskakulcsot, mezei kulcsot, szabadkezes smart és proxy kulcsot transzponderrel, távirányítóval, anyámkínjával, szóval mindenfélét.
Marjuk, másoljuk, programozzuk, klónozzuk, illesztjük, ahogy a helyzet megkívánja.
Majd minden autótípushoz, egészen a 2024-es modellévig.
Ha tudja mire van szüksége, itt nézzen szét
Szeretne egy árajánlatot?
Oké, töltse ki ezt itt
SimHa elveszett a kínálatban inkább kérdezzen és segítünk



NÉZZEN SZÉT A BUTIKBAN
-
Tudja-e, hogy milyen méretre van szüksége?Nem mindegy, hogy mekkora. Pont olyat kell vennie, ami nem lóg ki az ajtó vagy a cím síkjából és beljebb sincs. Ha kilóg, letörik, betörnek, elviszik a Munkácsy festményt és a betétkönyvet. Ha beljebb van, az pedig nem túl esztétikus és nehézkes is a használata. Szóval vegye ki és mérje le a meglévőt. Mérheti az ajtóban a helyén is, de az gyakran csalóka, könnyű elszúrni. Inkább szerelje azt ki onnan, jobban jár. Tehát a lényeg: A zárbetétnek nem a teljes hosszát kell mérnie, az nem elég. A külső és belső oldal hossza külön-külön kell, vagyis a középen lévő rögzítő furat közepétől mérje jobbra és balra vagy kifelé és befelé, ahogy tetszik. Az alapméret a teljes hosszra értve 60 mm vagyis az alap zárbetét 30-30 mm hosszú. Ennél rövidebbet nemigen kap, ennél csak hosszabb lehet. Vannak kivételek, de ebben most ne merüljünk el. A méretek 5 milliméterenként követik egymást vagyis a következő méret fél centivel hosszabb, mint 30 mm. Lehet tehát egy zár 30-35-ös, 30-40-es, 30-45-ös. A másik oldal mérete ugyanígy növekszik vagyis vehet 35-35-ös, 40-40-es, 50-50-es zárat, továbbá vehet 35-40-est, 40-55-öst, akármilyet, amekkora csak kell. Könnyen lehet, hogy a méret nem 30-ra, hanem 31-re végződik. Ennek nincs jelentősége, ne foglalkozzon vele. Néhány gyártó egy milliméterrel hosszabbra szabja a méretezést. Nem tudjuk miért, de nem is számít.
-
Tudja, hogy kell lemérni? Kattintson és segítünkMenjünk lépésenként: - Keresse meg az ajtót - Nyissa ki az ajtót - Térdeljen le - Nézzen rá a zárra Ezt fogja látni: A legjobb amit most tehet, ha kiveszi a zárat és úgy méri meg. Fogjon egy centit és mérje le a két oldalát külön külön. Megmérheti a zárbetétet beszerelt állapotában, ám ezt nem javasolnám, ajtóba beszerelve könnyű elmérni, elég csalóka tud ám lenni, egy fél centit simán téved az ember. Mi is szoktunk. Szóval ha jót akar, ne vacakoljon, vegye ki azt a zárat. Egy csavarhúzó és pár perc kell csak hozzá, nem fog belehalni, nyugi. Amikor cseréli, úgyis ki kell majd venni, legalább gyakorolja a műveletet. Fél centis méretemelkedések vannak, valószínűleg nullára vagy ötre végződő számokat fog kapni. Ha nem, az se baj, csak pontosan mérje meg. Cilinderzárat ajtóban mérni csöppet nehéz, mi is elmérjük néha, úgy elég csalóka a dolog. Legjobb, ha kiszereli és úgy méri meg, az a biztos. Tudom, akkor nem lesz zár az ajtóban, nem baj, majd visszateszi. Pár perc az egész és a zárcseréhez amúgy is ki kell szerelnie, akkor meg nem mindegy mikor csinálja? Na, munkára!
-
Azt tudja, hogy kell ki és beszerelni? Megmutassuk?Nem lesz nehéz dolga, egy csavarhúzó kell csak, semmi más. A zárbetétet a zárszerkezetben mindig egyetlen csavar tartja a helyén és mindig az, ami az alsó zárnyelv alatt van közvetlenül. Csak azt kell kicsavarnia. Nézze csak, fotóztunk magának egyet, itt lent van egy bevésőzár és a betétet tartó sárga csavar. Azt a sárga csavart tekerje ki, aztán dugja be a kulcsot a zárba és fordítsa el picit. Nagyjából egy negyed fordulatot, még annyi sem kell. Úgy már ki tudja majd húzni a betétet az ajtóból. Hogy jobbra vagy balra kell fordítani azt most nem tudjuk, változó. Próbálja meg így is meg úgy is, az egyik irány jó lesz.
-
Melyiket vegyem? Melyik a legjobb?Ne keresse a legjobbat, nem fogja megtalálni. Nincs olyan, hogy legjobb. Vegyen olyat, ami elég jó. "A zárbetét az ajtó lelke." Olvastam valahol ezt a marhaságot. Ne higgyen neki, egyáltalán nincs így. Japp, az fontos hogy biztonságos és jó minőségű zárbetétet válasszon, de nem szabad azt hinnie, hogy egy ötvenezer forintos zárbetét megvédi a lakását a betörőktől. Nem fogja. Lehet bármilyen szuper betétje, ha belerúgnak egy baromi nagyot az ajtóba, akkor a zárnyelv kiszakad a tokból és már bent is vannak, egy percet sem fognak vacakolni a zárbetéttel. Szóval csak válasszon valamit, ami megbízható és nem olyan könnyű kinyitni, de ne lőjön túl magasra, tényleg nem csak ezen múlik. Ugorjon be hozzánk, nézze meg mind, mi pedig segítünk néhány tanáccsal. Ja és ne spóroljon! A zárat öt-tíz-tizenöt évre veszi, az a cucc addig fog vigyázni a lakásában felhalmozott holmijaira, házimozikára, befektetési papírjaira, ékszerekre meg mittudomén mit őrizgetnek még maguk otthon. Húszezer forint egy zárbetétért nem sok pénz, az nem drága. Ha tíz évre lebontja az árát, rá fog jönni, hogy egy jó zár sem drága, egyáltalán nem az. Cigire vagy koncertjegyre is elkölt egy hónapban ennyit. A telefonja is volt vagy készszázezer forint. Ha Ön sznob, akkor lehet, hogy négyszázezret is adott érte, két év múlva pedig megveszi majd az éppen aktuális legújabbat, akkorra az már hatszázezer lesz. A zárra nyugodtan fizessen ki egy húszast, azt nem kell majd kétévente cserélnie.
-
Találtam a sufniban egy betétet, de kicsit kilóg. Az nem baj?De, nagyon is baj, ne lógjon ki! Ha beljebb kerül, az nem olyan vészes, legfeljebb macerás lesz mindig megtalálnia a kulcslyukat. Kifele viszont nem lóghat, mert akkor pillanatok alatt betörnek majd magához. Egy egyszerű vízpumpa fogóval megfogják a kilógó zárbetétet és letörik, utána már egy csavarhúzóval kinyitják az ajtaját. Mérje meg mekkora kell és pontosan olyat vegyen, ami oda jó. Vegye meg nálunk, ha nem stimmel a méret kicseréljük szívesen, csak ne nagyon karcolja össze.
LÁSSUK
MIK IS A LEGGYAKORIBB KÉRDÉSEIK

Egy kicsit
tegyük tiszába a fogalmakat
SIMA INDÍTÓKULCS
Immobiliserrel vagy anélkül. Bedugja a zárba, kinyitja az ajtót, beindítja a kocsit. Ennyit tud, semmi többet.
távirányítós KULCS
Ön nyomkodja rajta a gombokat, az ajtók meg nyílnak és záródnak. Néha a csomagtartó is.
Meg a kocsit is beindítja persze.
SZABADKEZES KULCS
Avagy keyless, proxy, smart kulcs. Szintén távirányítós, de nem kell bedugni a kulcsot sehova, elég ha a zsebében van. Az ajtók maguktól nyílnak, a kocsija pedig start gombbal indul.
DASH KULCS
Gyakorlatilag egy távirányítós kulcs, kulcstoll nélkül. A műszerfalon talál egy, a kulcs formájának megfelelő lyukat, oda be kell dugnia, hogy beinduljon a kocsi.
KULCSMÁSOLÁSHOZ EZEKRE SZÜKSÉG LESZ
Kell a kocsi
Nem mindig, de többnyire kell.
Nem csak hogy ki tudjuk próbálni a kulcsot, bár persze ez sem árt. Ha nem a kőkorszakból származik az autója, akkor a kulcs másolása mellett az immobilisert és a távirányítót is programoznunk kell, ehhez pedig szükséges az autó. Néha megoldható nélküle, de azért csak hozza el.
Kell egy márka, típus és évjárat
Kell tudnunk milyen típusú és milyen évjáratú az autója. Ha már itt van, akkor nyilván látjuk, ha telefonon érdeklődik, akkor ezeket derítse ki. Az, hogy Mazda nem elég, az csak egy gyártó, több tucatnyi fajtát gyártott a Mazda. A típust is mondja meg és hogy mikori évjárat. Ha nem biztos benne, nézze meg a forgalmiban vagy sétáljon hátra és olvassa el az autó hátulján, többnyire oda van írva.
Kell az autó összes meglévő kulcsa
A programozáskor sok esetben minden kulcsot törlünk és újra tanítjuk őket. Nem azért, mert így szeretjük csinálni, hanem mert csak így lehet. Ha valamelyik kulcsa nincs kéznél, azt nem tudjuk majd programozni, ergo nem fog működni. Gyűjtse be mindet és hozza őket.
Kell egy kis idő
Fél óra vagy egy óra az esetek nagy részében elég, de vannak macerás autók, egy-két órás vackolással. Itt is hagyhatja, ha van dolga, de meg is várhatja nálunk, le tud ülni, adunk addig egy Népszabadságot a kezébe, hogy ne unatkozzon.
Kell egy időpont
Hektikusak a napjaink, néha sok a dolgunk, néha kevés, de általában nem szoktunk unatkozni. Ha nem akar órákat várni, előre szóljon, hogy mikor jönne és akkor úgy készülünk, hogy minden rendelkezésre álljon, időnk is legyen rá, így hamar megszabadulunk majd egymástól, mindenki boldog lesz.
Kell a kódkártya
Hmmm, hát az jól jönne. Tudja, az a kártya ami a szervizkönyben benne volt, amikor kigurította a kocsiját a szalonból. Nem tragédia, ha nincs meg, de ha mégis elő tudja bányászni, akkor hozza. Nekünk könnyebb, magának olcsóbb.


KULCSMÁSOLÁSHOZ
EZEKRE NEM LESZ SZÜKSÉG
Nem kell a törzskönyv
Nem vagyunk hatóság, nem ellenőrzünk ilyeneket. Köszi ne hozza, tényleg nem akarjuk látni.
Nem kell a forgalmi
Legfeljebb az alvázszámot akarjuk majd tudni, de az amúgy is rá van írva a kocsira. Nem kell a forgalmi.
Nem kell hozzá meghatalmazás
Nem érdekel minket ha a sógora vagy a felesége autóját hozza el, nekünk mindegy kié. Ha lábon el tudja hozni a kocsit, megcsináljuk a pótkulcsot. A tulajdonjogot nem feladatunk ellenőrizni, bárki bárkinek az autójához másoltathat kulcsot. Ha lakáskulcsot jön másoltatni, olyankor sem kérünk lakcímkártyát, pedig a lakása biztos többe került, mint a kocsija. Nem a mi dolgunk, köszi, ne fáradjon a papírokkal.
Ha az utcán rámutat egy random autóra, hogy ahhoz szeretne kulcsot, akkor nyilván kérjük majd hogy igazolja, hogy a magáé. Amúgy viszont nem kell.
Nem kell nyerskulcsot hoznia
Mi adjuk a nyerskulcsot, ezért vagyunk itt, az a dolgunk, hogy legyen ilyenünk, ami csak Önre vár. Ha már vett valahol és azt hozza, ám legyen, megcsináljuk azt is. A garanciát légyszi ne is hozza szóba, ha kérhetem. Ha Ön hozza a kulcsot, hozza Ön a garanciát is.
Nem kell itt hagynia a kocsit napokig
Általában fél-egy óra alatt elkészül a kulcsa. Ha szerencsés, akkor csak tíz perc az egész. Nem tart napokig, nem is szeretjük, ha itt hagyják, éjszakára nem tudjuk eltárolni, az utcán fog állni. De nyugi, a mi autóink is az utcán parkolnak és még megvannak.
Nem kell a kódkártya
Arról a biztonsági kártyáról van szó, amit az autó vásárlásakor kapott, ha újonnan vette. Már ha kapott. Már ha még megvan. Nem minden típushoz adják és mivel Önök úgyis nagyon hamar el szokták ezt szórni, nem is nagyon kérjük már. Ez tartalmazza az autó biztonsági belépő kódját, lényegében olyan, mint egy pin kód. A kulcs programozásához szükséges, a hétköznapi használathoz nem kell. A kódokat legtöbbször ki tudjuk olvasni az autóból, hihetetlenül és elképesztően spéci jedi műszereinkkel és bámulatos ügyességünknek köszönhetően.